Malowanie kulkami

Malowanie kulkami to ciekawa technika plastyczna, która sprawdzi się świetnie w zabawie z małymi dziećmi. Już dwulatki potrafią sobie doskonale poradzić z tym zadaniem, czerpiąc niego wiele frajdy. Korzyściami dla rozwoju dziecka będą doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej i twórczej wyobraźni.

Potrzebujemy: 
- farby wlane do słoiczków 
- łyżeczkę 
- kulki lub koraliki 
- pokrywkę od pudełka po butach lub płytki prostokątny pojemnik
- kartkę papieru 


Wrzucamy kulki do pojemniczków z farbą. Wyjmujemy łyżeczką i wkładamy do pojemnika. 


Pochylając pojemnik raz w jedną a raz w drugą stronę obserwujemy jak kulka maluje wzory na kartce. Czy Wasze dzieciaki lubią takie zabawy?

6 komentarze:

 1. My dziś pierwszy raz daliśmy Olusiowi kredki. Nie powiem był nimi zainteresowany i nawet zrobił kilka kresek, ale do malowania czy takich zabaw to mamy jeszcze daleko. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) a może pozwolicie mu się pociaplać w farbie ? pamiętam że nasz roczniak był zadowolony

   Usuń
  2. Pozwolimy, pozwolimy. ;)

   Usuń
 2. O rajuśku jak czysto ;) U nas po podobnej zabawie dom jak po tornado :o Muszę okiełznać młodego ;) Genialne pomysły wsiąkam na dłużej i dziękuję za tyle inspiracji ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. W swojej pracy to przerabiam. Świetna zabawa dla większej grupy także.

  OdpowiedzUsuń
 4. 44 year-old Software Consultant Aurelie Klagges, hailing from Gaspe enjoys watching movies like Chapayev and Candle making. Took a trip to Church Village of Gammelstad and drives a Ferrari 166 MM Barchetta. polaczone z

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *