choinki do nauki liczenia

Publikując wcześniejsze posty z wykorzystaniem klamerek do prania pisałam jak korzystne dla przyszłej nauki pisania jest ćwiczenie chwytu pęsetkowego, które dokonuje się m.in. podczas zabawy spinaczami. Dzisiaj chcę Wam pokazać kolejny łatwy w przygotowaniu sposób wprowadzający dziecko w świat liczb oraz liczenia. Do jego wykonania użyłam filcu, co zapewni jej trwałość, ale możecie wykonać ją też z pianki czy kartonu. Choinki poza świątecznym sezonem można z łatwością zastąpić innym drzewkiem. 

Do wykonania choinek do liczenia potrzebujecie: 

- zielonego arkusza A4 filcu o grubości 3mm
- nitów, małych guziczków, koralików lub kółek wyciętych z filcu 
- 5 klamerek do prania
- pisaka 

Sposób wykonania:
Z filcu wytnijcie 5 choinek. Na każdej z nich przypnijcie odpowiednią ilość drobiazgów przypominających małe bombki. Na spinaczach napiszcie cyfry od 1 do 5. Na drugiej stronie spinacza dodatkowo narysowałam odpowiednią do cyfry ilość kropeczek.  


Pomoc wykonałam dla mojego świeżo upieczonego trzylatka, który ostatnio zaczął interesować się liczeniem, więc kuję żelazo póki gorące :). Pozdrawiamy ! 


Wcześniejsze pomysły na klamerki możecie zobaczyć tutaj: 


2 komentarze:

  1. Jak zawsze pomysłowo i przyjemnie dla oka ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. 42 yr old Librarian Janaye Babonau, hailing from Westmount enjoys watching movies like Analyze This and Drama. Took a trip to Quseir Amra and drives a Ferrari 250 GT SWB Speciale Aerodinamica. ten artykul

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *