Lodowe jaja dinozaura

Dziś dzielimy się z Wami pomysłem na zabawę sensoryczną uwrażliwiającą zmysł dotyku. Zorganizowana w takiej formie zachęci każde dziecko do swobodnej zabawy wzbogacając równocześnie jego zasób doświadczeń w sferze dotykowej a także zwiększając sprawność motoryczną rąk. 


Do zabawy potrzebujecie: 
- małych figurek dinozaurów
- balonów 
- wody 
- niskiego pojemnika 
- spryskiwacza, pipety, pojemniczków z ciepłą wodą 

Jak przygotować jaja dinozaura?

Do balona delikatnie włóż figurkę (nie może być za duża). Następnie podłóż balon pod strumień wody i napełnij do preferowanej przez siebie wielkości. Zawiąż supeł i umieść jaja w zamrażalniku do zamarznięcia. 
 Gdy jaja zamarzną przetnij balon i zdejmij gumę. Dinozaur jest w środku jaja. Przygotuj z dzieckiem ciepłą wodę oraz przyrządy, które pomogą mu go wydostać. Pora na zabawę a tutaj niech przewodnikiem stanie się Twoje dziecko.  

2 komentarze:

  1. Dzieci uwielbiają tego typu zabawy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. 37 yrs old Business Systems Development Analyst Leland Waddup, hailing from Revelstoke enjoys watching movies like Galician Caress (Of Clay) and Painting. Took a trip to Garden Kingdom of Dessau-Wörlitz and drives a Prelude. mozna sprobowac tutaj

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *