Ciecz nieniutonowska


Zaskocz swoje zmysły cieczą nieniutonowską. Jej właściwości są niesamowite. Gdy dotykasz jej gwałtownie staje się twarda jak ciało stałe a gdy delikatnie zachowuje właściwości cieczy i spływa z rąk. Niesamowicie stymuluje zmysły i sprawdzi się doskonale jako zabawa sensoryczna. Zainteresuje zarówno maluchy jak i starsze dzieci czy młodzież na lekcji fizyki. Jest to także idealna propozycja zabawy w ogrodzie. My nie wytrzymaliśmy do lata i testowaliśmy ją w mieszkaniu. Zabrudzona podłoga to nieuniknione, na szczęście ciecz nieniutonowską łatwo się sprząta a dziecko najlepiej włożyć do wanny i spłukać prysznicem ;). 


Jak zrobić ciecz nieniutonowską ? 

Do płytkiej miski lub basenu wsyp mąkę ziemniaczaną i stopniowo dolewaj wody (proporcje 1:1 lub 2:1). Konsystencja ma być gęsta i powinno dać się z niej ulepić kulę. 

Czy wiecie, że Wy także potraficie chodzić po wodzie ? Spróbujcie pofiglować z cieczą nieniutonowską a sami się o tym przekonacie.
Udanej zabawy!4 komentarze:

  1. Super. koniecznie muszę wypróbować z moimi chłopakami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy o tym nie słyszałam ale wypróbujemy ją w wakacje na podwórku, bo babcia tego by już pewnie w domu nie przeżyła. ;)

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *