Karmimy pisklęta - zabawa matematyczna


Dzisiejsza propozycja to zabawa, która oprócz usprawniania motoryki małej jest świetną okazją do wprowadzania dziecko w świat cyfr i liczenia. Do jej wykonania potrzebujecie:

- spinacza do bielizny 
- dwustronnej taśmy lub mocnego kleju 
- piankę plastyczną (żółtą i czerwoną) ewentualnie tekturę i farb
- 2 szt. drucików kreatywnych 
- cyferek (plastikowych lub napisanych na karteczkach) 

Jak wykonać spinacz z kurczakiem? 

Na spinaczu naklejcie dziub pisklęta w taki sposób, by z łatwością mógł się otwierać. Następnie naszkicujcie na piance małego ptaszka, wytnijcie go i przyklejcie tylko do górnej części spinacza. Druciki kreatywne potnijcie na małe części (będą służyły nam za robaki). Przygotujcie również małe pisklę oraz cyferki. 


Na czym polega zabawa?


Zabawa może polegać tylko na transferze "robaków" dla pisklęcia - opcja dla młodszych dzieci. Dziecko chwyta spinacz, naciskając go - otwiera jednocześnie dziub ptaszka, chwyta robaka i przenosi do pisklęcia. W wersji dla starszaków wprowadzamy dodatkowo cyfry. Umieszczając nad pisklęciem karteczkę z cyfrą lub plastikową cyferkę, dziecko liczy robaki i przekazuje określoną ilość drucików. 

*Wykorzystanie pianki plastycznej sprawia, że kurczak jest bardziej odporny i przetrwa wiele "lekcji matematyki". 
 (wersja dla dziecka leworęcznego) (wersja dla dziecka praworęcznego)
 

Dobrej zabawy. 
Pozdrawiamy 

4 komentarze:

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *