Sorter do nauki kolorów

Sortery można wykonać z różnych przedmiotów, które znajdziecie w swoich domach. Tego typu zabawy uczą koncentracji na zadaniu, doskonalą małą motorykę rąk, rozwijają spostrzegawczość oraz procesy myślowe. Dzisiejsza propozycja to sorter wykonany z paletki do malowania, jego głównym zadaniem jest ćwiczenie chwytu pęsetkowego oraz nauka kolorów. Często rodzice w obawie przed połknięciem zabraniają dziecku zabaw małymi przedmiotami a szkoda, bo są one doskonałą okazją do ćwiczeń dla małych rączek. Chwyt pęsetkowy - niezbędny podczas pisania ćwiczy się właśnie podczas chwytania maleńkich przedmiotów. Jestem zdania, że pod okiem rodzica ryzyko połknięcia jest znikome. Zatem zachęcam do wspólnej zabawy. 


Do wykonania tego sortera wykorzystałam paletkę do malowania (do kupienia w papierniczym za 3-4 zł)oraz żetony z gry planszowej, możecie je zastąpić guzikami lub wyciętymi z papieru, filcu kółeczkami. Żetony przyklejamy do paletki za pomocą dwustronnej taśmy lub kleju. Pozostałe wsypujemy do pojemniczka i układamy na tacce. Gotowy zestaw pokazujemy dziecku prezentując na czym polega zadanie. Nasz dwulatek lubi gdy za poprawne wrzucenie żetony wykonujemy klaśnięcie w dłonie. :) 


Czy Wasze dzieci też bawią się sorterami?

3 komentarze:

 1. Pchełki! ;)
  Często dzieci uczą się w podobny sposób w przedszkolu, w którym pracowałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak my tez sortujemy:-) jako sorter uzywamy foremke do pueczenia muffinek:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. 31 yr old Executive Secretary Adella Goodoune, hailing from Beamsville enjoys watching movies like Donovan's Echo and Puzzles. Took a trip to Rock-Hewn Churches of Ivanovo and drives a Alfa Romeo Tipo 256 Cabriolet Sportivo. aktualnosci

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *