Malowanie balonem

Malowanie balonem to ciekawa technika plastyczna, która doskonale sprawdzi się w pracy z małymi dziećmi. Balon wypełniony wodą daje niespotykane dotąd bodźce sensoryczne. Jest ciężki a mimo to łatwo zmienia kształt. Upuszczony na podłogę zabawnie się trzęsie. Zgniatanie go, ściskanie doskonale ćwiczy małą motorykę rąk jednocześnie dostarczając wiele radości. Przed rozpoczęciem twórczości warto pozwolić dziecku na zapoznanie się z nowym narzędziem malarskim, na pewno będzie nim zaciekawione.Do malowania balonem potrzebujecie:

- balona wypełnionego wodą

- farb

- podstawki 

- kartki papieru 
Dobrej zabawy !


6 komentarze:

 1. Kolejny rewelacyjny pomysł. :)
  Może to dziwne pytanie, ale dlaczego balon powinien być wypełniony wodą? Nie wystarczy go nadmuchać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być napompowany, ale dzięki wypełnieniu wodą doznania sensoryczne są o wiele bogatsze. Poza tym jest cięższy i łatwiej odbijać wzory. Wczoraj malowaliśmy a dzisiaj mój dwulatek ciągle bawi się tym balonikiem... zastanawiam się kiedy nastąpi powódź :D

   Usuń
 2. świetny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem :) zawsze to coś innego niż zwykłe malowanie pędzlem :)

  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie tak, efekt malowania balonem potrafi zaskoczyć. Niektóre z dzieł moich wychowanków wyglądają jakby rodem wyciągnięte z galerii sztuki :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejny świetny pomysł :) Chyba zacznę sobie notować pomysły ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. 36 yr old Geologist II Elise Chewter, hailing from Alexandria enjoys watching movies like Not Another Happy Ending and Candle making. Took a trip to Archaeological Site of Cyrene and drives a Ferrari 275 GTB/4. nastepna strona

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *