Zabawka zręcznościowa z butelki

Rekin z butelki to zręcznościowa zabawka, która doskonali koordynację wzrokowo-ruchową, refleks oraz ruchy gałek ocznych dostarczając przy okazji dużo radości. Tego typu zabawkę z łatwością znajdziecie w sklepie, ale jeszcze szybciej zrobicie ją w domu. Wykonanie jej zajmie nie więcej niż 15 minut a gdy dziecko osiągnie mistrzostwo lub po prostu się nią znudzi, nie będzie żal wyrzucić jej do kosza. Do wykonania rekina zręcznościowego potrzebujecie:
- plastikowej butelki w ciemnym kolorze
- plastikowych oczek 
- opakowania po jajku niespodziance
- kawałka sznurka
- białego pisaka 
- nożyka, nożyczek 

1. Odcinamy denko butelki, wycinamy zęby i malujemy je białym markerem.

2. Wokół szyjki zawiązujemy sznurek, na drugim końcu mocujemy jajko niespodziankę. Ozdabiamy tak, by przypominała małą rybkę. 

3. Naklejamy oczka, sprawdzamy czy długość sznurka jest odpowiednia. Podrzucamy jajko do góry tak, by wpadło prosto w paszczę rekina. 


Dobrej zabawy ;) 


4 komentarze:

  1. ZAPRASZAM DO ZABAWY DO ZOSTAŁAŚ NOMINOWANA DO LIEBSTER AWARD PO SZCZEGÓŁY ZAPRASZAM DO MNIE http://mojapasjatoty.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Super! Lubimy takie zabawki i na pewno taką wykonamy w domu :)

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *