Filcowy pociąg do nauki liczenia

Kolorowe wagoniki i lokomotywa to propozycja dla fanów pociągów. Dzięki niej dziecko poprzez zabawę poznaje cyfry i ilości a także podstawowe pojęcia takie jak mało, dużo, pierwszy, ostatni. Połączenie wagoników przy pomocy zatrzasków usprawnia motorykę małą a delikatny filc stymuluje zmysł dotyku. Jest to łatwa w wykonaniu pomoc dydaktyczna, która przyda się w każdym dziecięcym pokoiku. Dodatkowo w lokomotywie znajduje się okienko na zdjęcie dziecka, co niewątpliwie przyciągnie jego uwagę. 

Do wykonania pociągu do nauki liczenia potrzebujecie :

- 7 arkuszy kolorowego filcu
- zatrzasków lub guzików (połączenie wagoników)
- kawałka foli (np. z koszulki na dokumenty)
- nożyczek, nici
- korali, nakrętek, guzików lub innych małych przedmiotów do liczenia
Sposób wykonania:

Arkusz filcu złóż na pół, wytnij z niego wagoniki. Na każdy najpierw naszyj cyfrę, doszyj doła a następnie zszyj po bokach ręcznie lub na maszynie. Do każdego wagonika doszyj zatrzaski, tak by z łatwością móc połączyć wszystkie wagony. Przygotuj lokomotywę, z kawałka foli wytnij okienko, przyszyj, dołącz koła. Gotowe!wiek +3

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

Autorka

Sylwia - kobieta, żona, mama, pedagog. Zakochana w polskich tradycjach i rodzinnym Krakowie. Estetka. Każdego dnia stara się zrobić coś co wywoła uśmiech na twarzy. Lubi zapach domowej kuchni oraz majsterkowanie szeroko pojęte.Uczy się delektować codziennością, cieszyć z drobiazgów oraz ograniczać konsumpcjonizm.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *