Przewlekanka z papierowego talerzyka


Przewlekanki to doskonałe ćwiczenie dla motoryki małej. Z łatwością możecie wykorzystywać je podczas zabaw z dziećmi ponieważ jedyne czego potrzebujecie to sznurówka lub kawałek sznurka z igłą dla dzieci, ewentualnie szpikulcem oraz kawałek kartonu . 
Do wykonania dzisiejszej przewlekanki potrzebujecie : 
- papierowego talerzyka 
- kawałka włóczki 
- farb i pędzla Naszym szpikulcem idealnym okazał się kolec z mojej sukienki :). Ma pętelkę, która umożliwia przewleczenie sznurka, jest łagodnie zakończony i idealnie mieści się w małej rączce. Rozejrzyjcie się wokoło może również znajdziecie coś podobnego w zakamarkach waszych szuflad. 


Na papierowym talerzyku rysujemy kształt serca, dziurkujemy szpikulcem, przewlekamy sznurek przez otwory a następnie ozdabiamy brzeg talerzyka farbą. Dla świeżo upieczonego trzylatka było to dość trudne zadanie, ale z moją pomocą świetnie sobie radził. 
Inspiracją do dzisiejszej zabawy był wpis znaleziony na tym blogu.

Pozdrawiamy 

1 komentarze:

  1. 28 yr old Systems Administrator II Derrick Pullin, hailing from Swan Lake enjoys watching movies like Yumurta (Egg) and Metalworking. Took a trip to Historic City of Meknes and drives a Ferrari 250 GT LWB California Competizione Spider. czytalem to

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *