Worek na klocki - sposób na błyskawiczny porządek


Znacie sposób na błyskawiczne sprzątanie? 
Każdy rodzic, nauczyciel lub opiekun wie ile bałaganu potrafi wygenerować dziecko podczas minuty. Ten worek to idealny sposób na szybki porządek po zabawie klockami. U nas leżą w nim duże klocki, ale jeszcze lepszy będzie dla miłośników Lego. Taki worek służy nie tylko do przechowywania, ale także jako jako mata do zabawy czy torba do transportowania. Możliwości jest wiele. Możecie znaleźć go w sklepach internetowych lub uszyć samemu. Każdy kto ma dostęp do maszyny do szycia na pewno sobie z nim poradzi. Zrewolucjonizował nasze porządki. Może i Wam pomoże. W planach mam uszycie jeszcze mniejszej wersji na układanki - tu też sprawdzi się idealnie.


Jak uszyć worek na klocki?

 1. Materiał składamy na cztery części. Odmierzamy promień koła i rysujemy na materiale kredą. Wycinamy. W ten sposób otrzymujemy koło.
 2. Krok drugi odmierzamy okrąg 5 cm od brzegu materiału i przypinamy szpileczkami na całej długości.  Zszywamy na maszynie, powstanie tunel  na tasiemkę lub sznurek.
 3. Do tunelu wciągamy gruby sznurek lub tasiemkę.
 4. Na macie wysypujemy klocki, bawimy się a po zakończeniu ciągniemy sznurek do góry. Wszystkie klocki same chowają się do worka :) .

  Genialne w swojej prostocie. Mój dwulatek opanował obsługę bez problemu. Powodzenia!
2 komentarze:

 1. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne rozwiązanie i jestem zdania, że faktycznie takie worki na klocki jak najbardziej przydadzą się. Tym bardziej, że u mnie w domu jest cała masa klocków z https://modino.pl/klocki-clemmy i jak to dzieci nie zawsze chce im się je zbierać.

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *