Ognisty karnawał w Liestal

Niesamowity karnawał w szwajcarskim Liestal przyciąga co roku mnóstwo turystów. W niedzielę po Środzie Popielcowej odbywa się tutaj niesamowity pochód pełen ognia. Ciemności wieczoru rozświetlają olbrzymie pochodnie niesione na barkach mężczyzn, kobiet a czasem nawet dzieci. Osoby te w większości należą do różnych klubów sportowych. Kondycja do dźwigania rozpalonej beli drewna ważącej około 20,50 lub nawet 100kg jest niezbędna. 


Miasto wygląda jak w czasie wojny lub kataklizmu. Olbrzymie płomienie buchające z żeliwnych wózków ciągniętych przez śmiałków wprawiają w zachwyt nad żywiołem. Na ulicach leżą rozżarzone drewna, które co chwila odpadają od pochodni. W powietrzu unosi się zapach palonego drewna, którym będą pachniały Wasze ubrania nawet po powrocie do domu. Pochód ognia gwarantuje niesamowite wrażenia.  Jak widać karnawał może mieć rożne oblicza. W Liestal była dosłownie gorąca atmosfera. ;) 

Nasz dwulatek był zachwycony, ale bardziej niż ogień interesował go cieknący wąż strażacki :). 


Polecam karnawał w Liestal, jeśli będziecie w pobliżu, wstąpcie, warto.  

5 komentarze:

 1. Ciekawa forma świętowania. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Fajnie, ale to co się działo w Basel było jeszcze lepsze, muszę się ogarnąć po hucznym 3 dniowym karnawale :D działo się :D

   Usuń
 3. Huczne balowanie! :) Mieszkacie gdzies w poblizu tego miasteczka? :)

  Pozdawiam
  http://dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.ch/

  OdpowiedzUsuń
 4. 44 year-old Help Desk Operator Courtnay Bicksteth, hailing from Westmount enjoys watching movies like Red Lights and Kabaddi. Took a trip to Birthplace of Jesus: Church of the Nativity and the Pilgrimage Route and drives a Optima. moj blog

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *