Mata do nakrywania stołu - idealna dla niejadka


Dzisiejszy pomysł to doskonała inspiracja dla rodziców niejadka. Idea pochodzi z pedagogiki Montessori, w której dziecko już od najmłodszych lat samo nakrywa do stołu, sprząta po sobie, zbiera resztki, odnosi brudne naczynia, nalewa sobie wodę.
Przed posiłkiem zachęcamy dziecko, by samo przygotowało swój stoliczek lub miejsce przy stole. Dzięki macie zadanie będzie ułatwione. Dziecko w naturalny sposób uczy się kultury zachowania przy stole oraz sztuki nakrywania sztućców. 
Poza tym tak podany posiłek wygląda estetycznie i bardziej zachęca do jedzenia. Nie mówiąc o tym, że dziecko włączone w przygotowania = większe prawdopodobieństwo pustego talerza. Nasz dwulatek bez problemu radzi sobie z ułożeniem zastawy w odpowiednim miejscu. 


Jak zrobić matę do nakrywania stołu?

Można ją uszyć z materiału. Odrysowujemy kształt naszej zastawy na materiale i przyszywamy do drugiego kawałka materiału.

Dla osób bez maszyny można wykonać szybszą wersję. Wystarczy na gotową podkładkę na stół przykleić wycięte z materiału lub filcu kształty, ewentualnie jeśli macie farbki do tkanin można je po prostu namalować. 

Smacznych i zjedzonych posiłków :) 

2 komentarze:

  1. Powinnaś wydać książkę ze swoimi pomysłami. Będę pierwsza w kolejce do jej kupna! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bo się zarumienię , dziękuję za miłe słowa!
    Blog jest prawie jak książka ;) z taką zaletą, że nie trzeba stać w kolejce i nic kupować.
    Każdy może czytać i spędzać dobrze czas z dzieckiem! Ot przesłanie ! :)

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *