Bombki - stemplowanie ziemniakiem

Stemple z ziemniaka to zabawa stara jak świat, bawiło się w nią chyba każde dziecko. My chcieliśmy Wam pokazać jak ciekawie można wyciąć ziemniaka, by stworzyć stempel w kształcie bombki. Do czego możecie go wykorzystać? Po pierwsze tak po prostu do zabawy, poza tym świetnie sprawdzi się podczas tworzenia świątecznych kartek. Ostemplowany papier można wykorzystać do zapakowania prezentu lub jako grafikę do ramki. Myślę, że ciekawie wyglądałaby również tkania z takim wzorem. Okrągły kształt w ziemniaku wycięłam za pomocą puszki po fasolce :). Mała uwaga natury technicznej, aby wzór odbił się wyraźnie należy nałożyć małą warstwę farby. Możecie również po nałożeniu farby pierwszy stempel odbić na oddzielnej kartce a następny już na tej właściwej. Poza na jakość odbitego wzoru ma wpływ to jak równo przecięliście ziemniaka. Dobrej zabawy!Tutaj stemplowanie przez trzylatka.


  A tutaj przez dorosłego. 
Zastanawiające czemu u mnie na kartce jest taki porządek ... i te rzędy... :)


Pofiglujcie trochę! Pozdrawiamy

1 komentarze:

  1. Świetny pomysł, ja też planuję razem z synkiem zrobić stempelki i postemplować papier pakowy. Zapakujemy w niego prezenty pod choinkę :-)

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *