Lornetka tropiciela św. Mikołaja

Jeśli macie w domu dzieci, które wierzą w św. Mikołaja koniecznie zróbcie z nimi lornetkę tropicielską. Widok dziecka stojącego przy oknie z lornetką, wypatrującego wyczekiwanych prezentów na pewno wywoła uśmiech na Waszych twarzach. Od wczoraj jest to najważniejsza rzecz w domu, bez której nasz trzylatek nigdzie się nie rusza. Mówię Wam ubaw ! :) Pofiglujcie trochę i zabawcie się przy konstruowaniu tej specjalnej lornetki a na pewno w Waszym domu zrobi się weselej. 

Do wykonania lornetki tropiącej św.Mikołaja potrzebujecie:

- dwóch papierowych rolek 
- kleju
- czerwonego papieru lub czerwonej farby plakatowej 
- sznureczka 
- kawałka materiału i otwieracza od puszki na pasek 
- kawałka białego filcu lub białego papieru 

Sposób wykonania:

Papierowe rolki oklejcie czerwonym papierem lub wymalujcie na czerwono. Sklejcie ze sobą. Przez oczko otwieracza z puszki przeciągnijcie kawałek materiału tworząc pasek, następnie przyklejcie go do rolek. Dół "nogawek" ozdóbcie przyklejając biały pasek papieru lub filcu. Dołączcie tasiemkę i gotowe. 

Wypatrujcie Mikołaja, bo się zbliża !

;) 

pozdrawiamy 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *