3 pomysły na zabawę z imieniem


Dziś pokazujemy Wam jak bawiliśmy się poznając imię Jaś.  Zabawy te miały na celu nie tylko utrwalenie graficznego zapisu imienia, ale także ćwiczenie motoryki małej.  Do pierwszego pomysłu wykorzystaliśmy czarną farbę i ulubione samochodziki. Litery namalowałam na twardej kartce papieru i tak oto powstała droga dla małego garbusa. 2. Do drugiej propozycji wykorzystaliśmy słomki do napojów oraz ciastolinę. To świetne ćwiczenie motoryczne przygotowujące do nauki pisania. Jeśli dziecko potrafi korzystać z nożyczek zachęcamy je, aby samo przygotowało rurki. Następnie ołówkiem zaznaczamy na ciastolinie kontur imienia lub jednej litery. Dziecko wbija rurki wzdłuż linii doskonaląc precyzję ruchów oraz utrwalając graficzny obraz litery. 

3. Trzecia zabawa polegała na zbudowaniu imienia z klocków. To ćwiczenie przygotowuje do nauki czytania oraz obrazuje dziecku jak wyrazy budowane są przez poszczególne litery.Pozdrawiamy 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *