Zabawa w lodziarnie


Jeśli Wasze dziecko wkroczyło w etap zabaw tematycznych inaczej nazywanych zabawami w role, warto tak organizować przestrzeń, aby umożliwiała i inspirowała je do podejmowania różnorodnych zabaw. Można oczywiście iść do sklepu i kupić gotowy zestaw, ale my raczej tego unikamy. Powód jest jeden. Zabawki szybko się nudzą a wykorzystując to co mamy pod ręką nie mamy problemu co zrobić z gadżetami, których już nie potrzebujemy. Dzisiaj pokażemy jak gromadząc kilka przedmiotów, które znajdziecie w każdym domu zainspirować dziecko do wcielenia się w rolę sprzedawcy lodów. Do stworzenia lodziarni potrzebujecie:


- na wafelki do lodów brązowy papier lub pianka plastyczna 
- klej 
- patyczki do lodów
- bawełniane waciki kosmetyczne 
- łyża do lodów 
- tabliczka, karteczka z ceną lodów

Aby wykonać wafelki do lodów wystarczy z papieru lub pianki uformować stożek i skleić go za pomocą kleju lub dwustronnej taśmy. 

Pomysł na dzisiejszą zabawę całkiem przypadkowo wpadł nam do głowy i zaskoczył nas pozytywnie. Miło razem pofiglować. 

Jaka jest ulubiona zabawa Waszych dzieci ? Sklep ? 

4 komentarze:

  1. Super pomysł! Niedawno byliśmy w górach i mój synek (2 latka)razem z kolegą bawili się, że palą w piecu. Łopatą nabierali kamienie i wrzucali do skrzyneczki, zabawa była przednia i trwała długo ;-) W domu synek lubi bawić się klockami Duplo w farmę, najbardziej jednak lubi zabawy w sprzątanie ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  3. 26 year-old Software Test Engineer III Cale Portch, hailing from McCreary enjoys watching movies like The Derby Stallion and Brazilian jiu-jitsu. Took a trip to Sceilg Mhichíl and drives a Esprit. kolejny

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *