Choinka z filcu - pomysł na świetną zabawkę

Jak kawałek filcu zamienić w świetną zabawkę dla 2 - 3 latka? Spójrz poniżej a zobaczysz, że to całkiem łatwe. Potrzebne będą kawałki filcu, nici, nożyczki i chwila wolnego czasu np. podczas oglądania wiadomości :).
Choinka to prosty sorter, dziecko ma dopasować kółeczka kierując się kryterium wielkości i koloru. Od najmniejszego do największego. Kółeczka chowa się do przyszytej obok kieszonki, co dodatkowo ma rozwijać zdolności manipulacyjne. Z drugiej strony znajduje się miś oraz woreczek w którym schowane są jego ubranka. To doskonały punkt wyjścia do rozmowy o tym co musimy na siebie ubrać gdy jest zimno. Poza tym dziecko w naturalny sposób stymuluje rozwój swojego mózgu poprzez rozpoznawanie kształtów, logiczne myślenie, doskonali precyzję ruchów i chwytność palców.
Kawałek filcu a tyle zalet . Do dzieła!0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

Autorka

Sylwia - kobieta, żona, mama, pedagog. Zakochana w polskich tradycjach i rodzinnym Krakowie. Estetka. Każdego dnia stara się zrobić coś co wywoła uśmiech na twarzy. Lubi zapach domowej kuchni oraz majsterkowanie szeroko pojęte.Uczy się delektować codziennością, cieszyć z drobiazgów oraz ograniczać konsumpcjonizm.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *