Bombki - stemplowanie ziemniakiem

Stemple z ziemniaka to zabawa stara jak świat, bawiło się w nią chyba każde dziecko. My chcieliśmy Wam pokazać jak ciekawie można wyciąć ziemniaka, by stworzyć stempel w kształcie bombki. Do czego możecie go wykorzystać? Po pierwsze tak po prostu do zabawy, poza tym świetnie sprawdzi się podczas tworzenia świątecznych kartek. Ostemplowany papier można wykorzystać do zapakowania prezentu lub jako grafikę do ramki. Myślę, że ciekawie wyglądałaby również tkania z takim wzorem. Okrągły kształt w ziemniaku wycięłam za pomocą puszki po fasolce :). Mała uwaga natury technicznej, aby wzór odbił się wyraźnie należy nałożyć małą warstwę farby. Możecie również po nałożeniu farby pierwszy stempel odbić na oddzielnej kartce a następny już na tej właściwej. Poza na jakość odbitego wzoru ma wpływ to jak równo przecięliście ziemniaka. Dobrej zabawy!Tutaj stemplowanie przez trzylatka.


  A tutaj przez dorosłego. 
Zastanawiające czemu u mnie na kartce jest taki porządek ... i te rzędy... :)


Pofiglujcie trochę! Pozdrawiamy

1 komentarze:

  1. Świetny pomysł, ja też planuję razem z synkiem zrobić stempelki i postemplować papier pakowy. Zapakujemy w niego prezenty pod choinkę :-)

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

Autorka

Sylwia - kobieta, żona, mama, pedagog. Zakochana w polskich tradycjach i rodzinnym Krakowie. Estetka. Każdego dnia stara się zrobić coś co wywoła uśmiech na twarzy. Lubi zapach domowej kuchni oraz majsterkowanie szeroko pojęte.Uczy się delektować codziennością, cieszyć z drobiazgów oraz ograniczać konsumpcjonizm.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *