Lodowe jaja dinozaura

Dziś dzielimy się z Wami pomysłem na zabawę sensoryczną uwrażliwiającą zmysł dotyku. Zorganizowana w takiej formie zachęci każde dziecko do swobodnej zabawy wzbogacając równocześnie jego zasób doświadczeń w sferze dotykowej a także zwiększając sprawność motoryczną rąk. 


Do zabawy potrzebujecie: 
- małych figurek dinozaurów
- balonów 
- wody 
- niskiego pojemnika 
- spryskiwacza, pipety, pojemniczków z ciepłą wodą 

Jak przygotować jaja dinozaura?

Do balona delikatnie włóż figurkę (nie może być za duża). Następnie podłóż balon pod strumień wody i napełnij do preferowanej przez siebie wielkości. Zawiąż supeł i umieść jaja w zamrażalniku do zamarznięcia. 
 Gdy jaja zamarzną przetnij balon i zdejmij gumę. Dinozaur jest w środku jaja. Przygotuj z dzieckiem ciepłą wodę oraz przyrządy, które pomogą mu go wydostać. Pora na zabawę a tutaj niech przewodnikiem stanie się Twoje dziecko.  

1 komentarze:

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

Autorka

Sylwia - kobieta, żona, mama, pedagog. Zakochana w polskich tradycjach i rodzinnym Krakowie. Estetka. Każdego dnia stara się zrobić coś co wywoła uśmiech na twarzy. Lubi zapach domowej kuchni oraz majsterkowanie szeroko pojęte.Uczy się delektować codziennością, cieszyć z drobiazgów oraz ograniczać konsumpcjonizm.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *