Komoda liter Alphabet Box

Dzieci na etapie zbieractwa gromadzą pokaźne zbiory przeróżnych kolekcji. Drodzy rodzice znacie to? Kieszenie wypchane znaleziskami, których nie da się zostawić ot tak. Właśnie te wszystkie małe przedmioty możecie genialnie zagospodarować dając im misję nauki alfabetu. Jak tego dokonać? Spójrzcie poniżej. 

Jedyne czego potrzebujecie to niewielkiej komody z wieloma szufladkami. Znajdziecie ją z łatwością na aukcjach internetowych. Powyższa kupiona jako komódka do przechowywania i segregacji śrubek w warsztacie. Podpisanie każdej szufladki to kwestia kilku minut. Później wspólnie z dzieckiem poszukajcie skarbów i włóżcie je do odpowiednich szufladek. 

Przykładowo w szufladce litery M schowaliśmy :
-muszelkę
-mysz
-monetę 
-misia
-kawałek puzzla M+motyl 
-Maję 

Podczas pracy z komódką dziecko wybiera szufladkę, nazywa literę, wyjmuje przedmioty i nazywa je. Często z wszystkich przedmiotów układamy jakąś historyjkę. 
Oprócz poznania alfabetu dziecko rozwija zasób słów. Pomysł ten polecam szczególnie dzieciom z opóźnioną mową lub problemami logopedycznymi. 
2 komentarze:

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *