Nauka alfabetu z zabawnym potworkiem


Dziś pokazujemy Wam pomysł na zabawę z alfabetem. Można go wykorzystać  podczas zapoznawania dziecka z literkami. Równie dobrze sprawdzi się z maluszkiem jako zabawa rozwijająca motorykę małą, koordynację i precyzję ruchów. 

Do wykonania potworka potrzebujecie :

- opakowania po chusteczkach dla niemowląt 

- nakrętek 
- kolorowych samoprzylepnych papierów 
- markera 

Teraz wystarczy, że na nakrętkach napiszecie alfabet a opakowanie po chusteczkach poddacie lekkiemu tuningowi przyklejając duże oczy i zęby .  

Jak się bawić ?

Najpierw wymyślcie dla Waszego nowego lokatora jakieś zabawne imię. My nazwaliśmy potwora żarłoczny pimpuś, codziennie dbamy o to, by go nakarmić. Dziecko wrzuca nakrętki, dorosły wyraźnie nazywa litery. Gdy dziecko zna już alfabet zachęcamy, by pytało potwora na jakie litery ma dziś apetyt. Ustalcie z potworem, które literki najbardziej mu smakują i dlaczego. Żarłoczny pimpuś nie lubi F :). 

 Dobrej zabawy!

3 komentarze:

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *