Jak zrobić papier marmurkowy


Świetny ! Po prostu genialny wzór marmuru możecie wykonać sami w domu. Genialna zabawa zachwyciła mnie i trzylatka tak bardzo, że trudno nas było od niej oderwać. Marmurkowanie papieru to dość skomplikowana technika malarska służąca dekorowaniu papieru. Jednak ta uproszczona wersja sprawdzi się idealnie w domowych pieleszach jako świetna zabawa sensoryczno-plastyczna. 

Tak ozdobiony papier możecie wykorzystać do :
- oklejenia notatnika, pudełeczka 
- przygotowania kartki, laurki, 
- przygotownaia plakatu do ramki
- zapakowania prezentu

Do wykonania marmurkowego papieru potrzebujecie:

- niski pojemnik 
- piankę do golenia 
- barwniki spożywcze (płynne będą lepsze niż w proszku)
- patyczek 
- linijkę 
- kartki papieru

Jak zrobić marmurkowy papier?  

Pojemnik wypełnijcie pianką do golenia. Na wierzchu pianki zróbcie kilka kolorowych kropek barwnikiem spożywczym. Następnie patyczkiem wymieszajcie niedbale kolory. Przykryjcie piankę kartką papieru. Dociśnijcie delikatnie, tak by pianka przykleiła się do kartki. Następnie zdejmijcie nadmiar pianki z karki za pomocą linijki. Spod pianki wyłoni się unikalny marmurkowy wzór. Odłóżcie papier do wyschnięcia i wykorzystajcie przy najbliższej okazji. 3 komentarze:

  1. kompletne bzdury

    OdpowiedzUsuń
  2. 56 year-old Graphic Designer Salmon Bicksteth, hailing from Laurentiens enjoys watching movies like Princess and the Pony and Hiking. Took a trip to St Mary's Cathedral and St Michael's Church at Hildesheim and drives a Bugatti Type 57S Atalante. kliknij na zrodla

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *