Jak zrobić papier marmurkowy


Świetny ! Po prostu genialny wzór marmuru możecie wykonać sami w domu. Genialna zabawa zachwyciła mnie i trzylatka tak bardzo, że trudno nas było od niej oderwać. Marmurkowanie papieru to dość skomplikowana technika malarska służąca dekorowaniu papieru. Jednak ta uproszczona wersja sprawdzi się idealnie w domowych pieleszach jako świetna zabawa sensoryczno-plastyczna. 

Tak ozdobiony papier możecie wykorzystać do :
- oklejenia notatnika, pudełeczka 
- przygotowania kartki, laurki, 
- przygotownaia plakatu do ramki
- zapakowania prezentu

Do wykonania marmurkowego papieru potrzebujecie:

- niski pojemnik 
- piankę do golenia 
- barwniki spożywcze (płynne będą lepsze niż w proszku)
- patyczek 
- linijkę 
- kartki papieru

Jak zrobić marmurkowy papier?  

Pojemnik wypełnijcie pianką do golenia. Na wierzchu pianki zróbcie kilka kolorowych kropek barwnikiem spożywczym. Następnie patyczkiem wymieszajcie niedbale kolory. Przykryjcie piankę kartką papieru. Dociśnijcie delikatnie, tak by pianka przykleiła się do kartki. Następnie zdejmijcie nadmiar pianki z karki za pomocą linijki. Spod pianki wyłoni się unikalny marmurkowy wzór. Odłóżcie papier do wyschnięcia i wykorzystajcie przy najbliższej okazji. 2 komentarze:

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

Autorka

Sylwia - kobieta, żona, mama, pedagog. Zakochana w polskich tradycjach i rodzinnym Krakowie. Estetka. Każdego dnia stara się zrobić coś co wywoła uśmiech na twarzy. Lubi zapach domowej kuchni oraz majsterkowanie szeroko pojęte.Uczy się delektować codziennością, cieszyć z drobiazgów oraz ograniczać konsumpcjonizm.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *