Żółw z butelki

Czy tylko moje dziecko ma tak : "Mamo wymyślmy coś z tej butelki". ? Mój syn chyba tak nasiąknął wspólnym majsterkowaniem i zabawami z mamą w których coś przerabiamy, malujemy, sklejamy, że teraz sam mobilizuje nas do kolejnych działań.
Z butelki zrobiliśmy żółwia skarbonkę, do jej wykonania potrzebujecie :

- plastikowej butelki 
- pianki plastycznej lub myjki kuchennej 
- gumek recepturek 
- pisaka, nożyczek 

Myślę, że 5 latki poradzą sobie z wykonaniem żółwia samodzielnie młodsze dzieci mogą połączyć ze sobą wycięte już elementy. 


 1. Odetnij dno butelki. 
 2. Z myjki lub  pianki wytnij żółwia. 
 3. Dno butelki połącz z pianką za pomocą gumek recepturek lub przyszyj nitką. 

Jak się bawić ? 


1. Wykorzystajcie żółwia jako skarbonkę i odkładajcie do niej drobniaki np. na spełnienie małego marzenia. 


2. Urządźcie wyścig żółwi. Wystarczy przygotować pojemnik z wodą lub wannę podczas kąpieli. Połóżcie żółwie na wodzie i dmuchając przesuwajcie je w kierunki mety. Oprócz zabawy będzie to świetne ćwiczenie oddechowe. 

Pofiglujcie trochę  !
pozdrawiamy 
1 komentarze:

  1. 58 year old Programmer Analyst I Courtnay Rixon, hailing from Camrose enjoys watching movies like "Trouble with Girls, The" and Metalworking. Took a trip to Historic Area of Willemstad and drives a Corvette. tutaj jest jego komentarz

    OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *