Farby do malowania domowej roboty


To był świetny pomysł! Im więcej swobody i ciapania tym lepiej bawią się dzieci. Dziś zrobiliśmy domową farbę do malowania w kolorze uroczego różu. Jeśli też macie ochotę na chwile twórczości spójrzcie na przepis:

6 łyżek mąki
100 ml chłodnej wody
troszkę spożywczego barwnika 
lub soku malinowego, buraczanego, kakao
Wszystko należy dokładnie wymieszać, jeśli nie udało się Wam uniknąć grudek można przelać przez siteczko dla uzyskania gładkiej masy. Wlać do małego pojemniczka lub miseczki. Dla odmiany można zaproponować dziecku malowanie wałkiem. Nasz dwulatek był zachwycony.Farba ta jest idealna dla maluchów, których proces twórczy opiera się głównie na doznaniach sensorycznych a nie na malowaniu samym w sobie. Naszą farba łatwo zmywała się z ciała a ponieważ zabarwiliśmy ją sokiem malinowym była całkowicie bezpieczna i eko ;).Czy Wasze dzieci też lubią takie zabawy?

5 komentarze:

 1. Mój synek trochę jeszcze za mały na takie zabawy ale to świetny pomysł. :)
  Robisz piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja dwulatka po chwili wpada w panikę jak się pobudzi... Wiele razy zachęcałam ja do takiej zabawy i zaraz jest płacz i bieg do łazienki. Brudzić się lubi tylko pieczatkami. Wszystko co ma strukturę na ciele odpada.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *