Sorter kolorów za grosze

Mój dwulatek ma obecnie okres sensytywny na kolory. Od jakiegoś czasu na pytanie, jaki jest Twój ulubiony kolor bez wahania pokazuje na niebieski. Rozróżnia barwy podstawowe i z radością podejmuje różne aktywności związane ze wskazywaniem kolorów. Z wczorajszej wizyty w sklepie budowlanym (gdzie moje dziecko czuje się lepiej w niż w najlepszej bawialni świata!)  przynieśliśmy próbnik kolorów. To z niego powstał świetny materiał do nauki kolorów, który dzięki spinaczom doskonale rozwija także sprawności manualne. Wykonanie jest proste. Z próbnika należy wyciąć po dwa paski tego samego koloru. Jeden przyklejamy taśmą dwustronną do spinacza a drugi do cienkiej deseczki lub tekturki. Pokazujemy dziecku na czym polega zadanie a potem z radością patrzymy jak się trudzi i rozwija. Oczywiście jeśli nie macie w planach wizyty w sklepie budowlanym próbnik kolorów może zastąpić papier kolorowy lub pomalowanie spinaczy farbami.  Największym wyzwaniem okazało się nie odnajdowanie takich samych kolorów a przypinanie klamerek. Będziemy więc ćwiczyć. Inspirację znalazłam tutaj nebule.


5 komentarze:

 1. Oj jesteś pomysłowa na maxa. będę do Was często zaglądać po inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój Olo skończy w kwietniu 3 lata, ale jeszcze się myli z kolorami :) Bez problemu za to rozpoznaje swój ulubiony "jeloł" :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysłowy Dobromir z Ciebie ;) Naprawdę ciekawie tu u Was :)

  OdpowiedzUsuń
 4. super pomysł !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super pomysł, wykorzystam to w pracy z dziećmi. Dzięki

  OdpowiedzUsuń

 

Obserwatorzy

PARTNERZY

PARTNERZY
Portal Integracja Sensoryczna

.

.

.

.

Autorka

Witaj! Mam na imię Sylwia. Jestem żoną, mamą, pedagogiem. Uwielbiam polskie tradycje i rodzinny Kraków. Lubię zapach domowej kuchni oraz szeroko pojęte majsterkowanie. Cieszę się z drobiazgów, zatrzymuję w kadrach chwile i uczę się żyć naprawdę.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *